Cała runda wiosenna to jakiś koszmar - Rafał Wajda, kierownik zespołu Nafta Splast Jedlicze

2015-08-04 12:03


foto:legionisci.com


Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że za rok Nafty Jedlicze nie będzie w okręgówce spodziewałbym się raczej awansu niż spadku. Degradacji po pierwszej rundzie nie można było zapobiec?

Oczywiście że można było zapobiec.  Cała runda wiosenna to jakiś koszmar.  Fatalna skuteczność,  a jak tracilismy bramki to do tej pory ciężko zrozumieć.


Wierzyłeś w utrzymanie do ostatniego gwizdka arbitra w ostatnim meczu? Szans by uciec spod topora było wiele, wiele niewykorzystanych szans, aż w końcu dobiła was dukielska Przełęcz. Znowu ta Przełęcz chciałoby się powiedzieć.


Ciężkie pytanie.  Szczerze to moment załamania miałem tydzień przed meczem z Przełęczą.  Przegraliśmy u siebie w samej końcówce z Iskrą.  Wróciłem do domu i cała noc zapijałem smutki.  A w Dukli w 86 min gdy Tomek Pakiet strzelał bramkę na 3-4 wydawało się, że mimo wszystko  uda się nie spaść.  A to co zrobiliśmy później pozostawiam bez komentarza.  Był to kolejny pokaz mega frajerstwa.  I to nie Przełęcz za nas zdecydowała a my sami.  Mieliśmy tyle szans, okazji że w ostatniej kolejce powinniśmy jechać tam na wycieczkę,  po meczu zapalić grilla i wypić po piwie z gospodarzami.  No niestety...

Jak po czasie wspominasz ten mecz. 4-5 przegrana, a mieliście wynik dający utrzymanie?. Co czułeś, gdy padała bramka na 4-4. Ile to minut Wam brakowało do szczęścia?

Zabrakło 2-3 minuty.  Może dlatego że przeżyłem swoje tydzień wcześniej to nie zalamalo mnie jak kilka innych osób.  Fakt że kilka kolejnych dni było ciężkich.


Remis z Rymanowem, porażka z Bukowianką, pogrom 0-6 z Haczowem to wszyscy spadkowicze. Pretensje możecie mieć tylko do siebie, bo inne zespoły grały dla Was. Mecz o wszystko pod koniec sezonu z najgorszymi, którzy w całym sezonie uzbierali 12 punktów i nie wygrywacie. Ktoś zaangażowany w klub mógł taką grę przypłacić zawałem.

Pewno jestem za młody na zawał hahahaha.  Mówię ostatnia runda to jakiś dramat.  Spadlismy zasłużenie.  Jak można było stracić z Haczowem w sumie 8 bramek, nie wygrać z Rymanowem mimo dziesięciu, może więcej znakomitych okazji do zdobycia bramki,  z Bukowianką u siebie też niemoc. Czegoś zabrakło,  spadek to koszmar którego ja się nie spodziewałem. Podobno w Klasie A Nafta grała w 1976 roku.  Prawie 4 lata przed moim urodzeniem...


Ok.Zrobiliście spadek do A klasy po wieloletniej grze w okręgówce. Krok do tyłu, by zrobić dwa do przodu i godnie świętować jubileusz 70 lecia. To słychać z obozu Nafciarzy. Awans albo ...?


No właśnie jubileusz.  Spadlismy,  jesteśmy w takich okolicznościach przyrody.  Jak dla mnie nie ma planu B. W trakcie rundy i po niej wyjasnilismy sobie dużo.  Poza Pawłem Ginalskim i Mateuszem Balasą wszyscy zawodnicy zostają. 


Grający trener został (Lech Czaja), ściągacie snajpera z czasów okręgowej,wskoczy on do zespołu grającego dwie klasy niżej niż występował ostatnio. Mówię o Macnarze. Kim więcej będzie straszyła Nafta A - klasowych rywali ?


Radek to powinna być klasa sama w sobie,  nadchodzi czas braci Rymarczyków którzy już byli ważnym ogniwem zespołu,  a powoli powinni zaczynać ciągnąć Naftę do przodu.  Dochodzi kilku nowych chłopaków.  Świeża krew plus Radek, Marcin Guzik powinna dać dobre wyniki.  Może odpali ktoś z juniorów Trenera Florczaka.


Zdajesz sobię sprawę, że w lidze będziecie jak Legia w Ekstraklasie. Każdy będzie mobilizował się na Naftę. Wytrzymacie presję faworyta?

Do Legionisty z takim pytaniem :). Cały czas powtarzam że jesteśmy taką Legią.  To się nie zmieniło i raczej nie zmieni.  I każdy na nas się będzie spinał.  Trzeba zacisnąć zeby i iść na wojnę z każdym.  I mieć do rywali szacunek,  ale nie mieć dla nikogo litości.  Właśnie jak ostatnio Legia.


Zaczynacie z Tęczą Zręcin. Coś jak derby, choć pewnie wolelibyście starcie z Czarnymi Jasło...
Tych Derbow to mamy dużo więcej. Polonia Kopytowa,  LKS Moderówka, LKS Czelusnica którego grającym trenerem jest mój były sąsiad Sebastian Szurek. Będzie się działo


Ekoball i Nafta faworytami A - klas? Kogo więcej widzisz w walce o awans w waszej lidze?
Te dwie grupy różnią się. Wygląda na to, że z grupy 1 awansuje Ekoball Stal  i ktoś drugi. Mam nadzieję że Sanovia,  lub Brzozovia.  U nas liga będzie bardziej wyrównana.  Mocne może być Tempo Nienaszów  i radzę uważać na Czelusnicę wzmocnioną posiłkami z Gorlic. Jedno jest pewne my nigdzie lekko mieć nie będziemy.


Czego życzyć Nafcie na jubileusz w przyszłym roku?
Czego życzyć...  Chyba tego, żeby ten krok w tył był rozpędem przed co najmniej dwoma do przodu.  Stadion nam pięknieje, organizacyjne jest coraz lepiej,  za tym muszą pójść wyniki.  Nie sztuka jest iść drogą wytyczoną przez pewne kluby. Sprowadzić tabun gwiazdeczek z problemami,  które jeszcze chwilę pokopią piłkę ze średnim skutkiem.  W tej chwili w kadrze Nafty mamy 4 zawodników nie mieszkających w Jedliczu lub Gminie Jedlicze.  Od nas wszystko zależy,  w którą stronę pójdziemy. 

 Na koniec chciałbym podziękować Panu Tadeuszowi Sanockiemu - Prezesowi Firmy Splast za to że nas wspiera,  Gmine Jedlicze z Panią Burmistrz na czele, która od niedawna także nam pomaga.  Za cały ubiegły sezon dziękuję kolegom z Zarządu, oczywiście Prezesowi Arturowi,  wszystkim Zawodnikom.  Dali z siebie ile mogli, to jest sport.  Trenerowi Leszkowi życzę, żeby czasami policzyl do 5 zanim coś chlapnie:)  Kibiców za to co się stało należy przeprosić i prosić o to, żeby byli z nami może trochę liczniej jak ostatnio.  I obyśmy za rok na 70 - lecie mieli lepsze humory i zagrali z kimś fajnym