W miniony weekend podkarpackie stadiony znów zapełniły się kibicami!

Nasi drugoligowcy ze zmiennym szczęściem rozegrali drugą kolejkę spotkań. Wystartowała 3 liga lubelsko-podkarpacka, IV liga podkarpacka oraz niższe ligi prowadzone przez okręgi i podokręgi.

Zapraszamy na krótkie podsumowanie wydarzeń piłkarskich z 8-9 sierpnia.

II liga

Na zapleczu pierwszej ligi nieźle radzi sobie mielecka Stal. Po inauguracyjnym remisie w Bytomiu Stalowcy pokonali u siebie przy dopingu prawie 2500 kibiców Puszczę Niepołomice po golach Sebastiana Łętochy i Andreji Prokicia. Goście odpowiedzieli w końcówce golem Stepankowa.

Na tarczy z Radomia wrócili stalowowolanie i mają dotychczas na swoim koncie 3 punkty. Siarka Tarnobrzeg tylko od 72 do 76 minuty cieszyła się z prowadzenia nad Zniczem Pruszków. Wtedy na gola Szymona Martusia odpowiedział Maciej Mysiak. Siarkowcy, podobnie jak Stal Mielec zdobyli już 4 punkty.

III liga

Meczem kolejki był niewątpliwie pojedynek krośnieńskich Karpat z Resovią, który pomimo upału zgromadził bardzo liczną jak na trzecioligowe realia widownię. 2000 kibiców musiało jednak na inaugurację przełknąć gorzką pigułkę. Wzmocnione solidnie Karpaty uległy rzeszowianom 0:1 po golu Przemysława Pyrdka w 11 minucie. Na trybunach zasiadł między innymi pozostający bez pracy w trenerskim fachu Tomasz Hajto. Przed drużyną z Krosna bardzo ciężki wyjazd do Lublina na spotkanie z Motorem, który wydaje się być głównym faworytem ligi.

Kolejny z faworytów, Stal Rzeszów w ostatniej chwili wyszarpał 3 punkty Avii Świdnik dzięki trafieniu w 90 minucie doświadczonego Łukasza Szczoczarza. Trzystu widzów na początek sezonu w Rzeszowie daje jednak mocno do myślenia włodarzom klubu w kontekście promocji i marketingu.

Dla odmiany Wólczanka Wólka Pełkińska straciła 2 punkty w samej końcówce meczu z Lublinianką. Gol Kamila Hula nie wystarczył do zwycięstwa, w 90 minucie wyrównał Karol Kalita. Bardzo cenne 3 punkty z Zamościa przywiózł skazywany przez wielu na spadek Piat Tuczempy. Hetman na bramki Karola Woty, Marcina Aaba i Wojciecha Tołpy odpowiedział tylko jednym trafieniem.

W derbowym spotkaniu Sokół Sieniawa pokonał 2:1 Orła Przeworsk prowadząc już po 17 minutach 2:0 po golach Artura Bańki i Patryka Szewca. Orzeł odpowiedział tylko raz, w 53 minucie golem Mateusza Skały. JKS Jarosław podzielił się punktami z Orlętami Radzyń Podlaski. Bramkę dla Jarosławian zdobył w 7 minucie Sebastian Dziedzic.

W ostatnim spotkaniu Izolator Boguchwała skromnie pokonał przemyską „Barcelonę”. Pod koniec 1 połowy gola do szatni strzelił Damian Karwacki

IV liga

Inauguracja najefektowniej wypadła w Nowotańcu , gdzie miejscowy Cosmos rozgromił Skołoszów aż 7:1 !

Bardzo mocny kadrowo beniaminek LKS Pisarowce rozpoczął od wyjazdowego zwycięstwa 3:1 w derbach z Przełomem Besko. Kolejny z beniaminków KS Wiązownica uległ u siebie faworyzowanemu Rzemieślnikowi Pilzno 0:3.

Z beniaminkiem Jednością Niechobrz nie miała problemu Crasnovia, wygrywając na wyjeździe aż 4:1.

Spadkowicz z 3 ligi Wisłoka Dębica nie sprostała Kolbuszowiance, ulegając 0:2.

W pozostałych spotkaniach Wisłok Wiśniowa pokonał Sokół Sokolniki (kolejny beniaminek) 4:2, Sokół Nisko okazał się minimalnie lepszy od Bukowej Jastkowice wygrywając 1:0, a Błękitni Ropczyce zwyciężyli Stal Nowa Dęba 2:1

Klasa okręgowa Krosno

Spadkowicz Czarni Jasło rozpoczął walkę o powrót do IV ligi na bardzo trudnym terenie w Iwoniczu. Iwonka, wicemistrz okręgówki nie dała się pokonać gościom, pomimo gry przez pół godziny w dziesiątkę i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Duże aspiracje w tym sezonie potwierdziła Kotwica Korczyna, ogrywając 2:0 na wyjeździe groźnego beniaminka OKS Markiewicza Krosno. Wiodącą rolę w rozgrywkach powinna odgrywać również Przełęcz Dukla, która w identycznym stosunku pokonała w Uhercach miejscową Szarotkę.

Najefektowniej rozpoczął beniaminek LKS Zarszyn, który rozgromił Orła Faliszówka aż 8:2!

Klasa okręgowa Stalowa Wola

Bez niespodzianek, faworyci zwyciężali w sposób zdecydowany i efektowny.

Rezerwy Stali Stalowa Wola pokonały 6:0 San Wrzawy, a Słowianin Grębów wygrał w Kamieniu z Sokołem 6:1. Unia Nowa Sarzyna zwyciężyła w Ździarach 4:1, a taki sam wynik uzyskała Pogoń Leżajsk z Orłem Rudnik.

Klasa okręgowa Jarosław

Pierwszym liderem Huragan Gniewczyna, który pokonał Santos Piwoda 3:0.

Inauguracyjne zwycięstwa odnotowały również Płomień Morawsko, MKS Radymno i Promyk

Urzejowice Motor Grochowce 1-1

Start Pruchnik Promyk Urzejowice 1-0

Błękitni Grzęska Huragan Gniewczyna 3-0

Santos Piwoda Fenix Leszno 0-2 MKS Radymno

Zorza Zarzecze 1-1 Sanoczanka Święte

Makovia Makowisko 1-1 Granica Stubno

Czarni Oleszyce 2-2 Pogoń-Sokół Lubaczów

MKS Kańczuga 0-1 Płomień Morawsko