Na świecie
 

Świat  futbolu

 

Reprezentacja - klub-y

 

Reprezentacja Polski piąta w światowym rankingu FIFA, a najlepszy i już jedyny polski klub w europejskich pucharach powalczy z szeryfami z Mołdawii o awans do IV rundy Ligi Europy. Biorąc pod uwagę ostatnie mecze Legii hegemon na mołdawskim podwórku wcale nie jest na straconej pozycji.

 

 
 
 
 
 

Piłka kobieca

Myślę, że stale przemeblowywana najlepsza w naszym regionie drużyna Karpat Krosno wygrałaby z reprezentacją Polski kobiet w piłce nożnej. 
Na zdjęciu ciemnoskóra i posiadająca polskie nazwisko reprezentantka Niemiec Nicole Banecki. W ubiegłym roku była piątą na świecie piłkarką jeśli chodzi o zarobki. Około 90 tysięcy dolarów rocznie. Feministki powinny żądać zrównania zarobków piłkarek z piłkarzami.
foto; iplayallsports.com
Imponujący jest skład Brazylijek w przegranym 3-4 meczu z Amerykankami.
1
 
17
 
 
16
 
 
 
3
 
)
9
 
 
5
)
7
 
5
22
 
 
)
10
 
)
21
a
15
 
 
 

TAJLANDIA

Super Power FC - wbrew optymistycznej nazwie grają jeszcze gorzej niż Orlew Suchodół. W 24 spotkaniach w lidze Thai Premier League zdołali wywalczyć tylko jeden punkt.  Z wiceliderem Muangthong mimo prowadzenia przegrali 1-9

Preszowski beton....

Żilina - Presov 2-3

szczegóły

Tatran Preszów, najstarszy i najgorszy w ubiegłym sezonie klub słowackiej Fortuna Liga,który nie spadł tylko dzięki wycofaniu się Spartaka Myjavy do 4 ligi wygrał na wyjeździe 3-2 z mistrzem kraju Żiliną. Goście słynący z gry nazywanej "preszowski beton" zwycięską bramkę uzyskali grając w osłabieniu. Czerwoną kartkę jeszcze w pierwszej połowie, przy stanie 2-2 dostał strzelec dwóch bramek Cernak.