Okrągła Piłka

 

W poranny poniedziałek prezes Huraganu nie ma najlepszego nastroju.
Nie dlatego, że nie wie w jaki sposób i kiedy dotarł do domu, lecz z powodu niskiej frekwencji na kończącym sezon meczu z Orłem w ramach A - klasy.Wybory za miesiąc. I  jakimi argumentami ja stanę przed naszym wójtem. 57 dorosłych kibiców, tyle to na C - klasie w Strumyku chodzi, a Huragan A - klasa i dwa razy większa dotacja z budżetu gminy. 57  to daje maksymalnie 120 głosów w wyborach, a na wybory ja mu muszę obiecać z 500 szabelek. Czasy teraz ciężkie. Kto nie z wójtem ten jedzie za granicę, bo tylko sznur i powiesić się zostało u nas w gminie. Wszystko co było w regionie rozsprzedane. Sami prywaciarze zostali i to jeszcze piszą towar na zeszyt.
Wójt tysiąc zbierze z przydzielonych stanowisk swoim wraz z ich rodzinami . To żelazny elektorat. Nic go nie ruszy.  Minimalnie drugi tysiąc głosów potrzebujemy i to przy niskiej frekwencji. Strażacy zbiorą pięćset i to przy hojnym obchodzeniu jubileuszu OSP i kupnie nowej sikawki. Trzy kluby muszą zapewnić dalszą pięćsetkę. Huragan jako najwyżej sklasyfikowany, gdy chce utrzymać A - klasę musi wziąść na siebie ciężar reelekcji wójta. My połowę, a Strumyk i LZS drugą połówkę na naszego gospodarza. Nie ma co liczyc by 57 zmoblizowało więcej niż 120 głosów. a i wśród nich są czarne owce fałszywie klaskające, a za kotarą wyborczą kto ich tam wie.
 I co ja mam dziś wójtowi powiedzieć. Stanę przed nim a on swym swoim niewinnym i pełnym ciepła wzrokiem spojrzy na mnie i zapyta o wynik. A obaj dobrze wiemy, że wynik to tylko pretekst, by poznać prawdę na ilu może liczyć. I co ja mu powiem ... 57. Tyle lat poświęciłem dla klubu.


Sędzia Śmientana po tygodniu niewychodzenia z domu w końcu udaje się do spożywczego swoim nowym mercedesem. Po obejrzeniu meczy na mundialu czuje się bezpieczniejszy.

- Teraz to już będą wiedzieli, że to nie moja wina, że jak to mówią, że co mecz sędziuje to wynik wypaczony. Tych spalonych, faulów, odbijających się piłek na linii bramkowej po prostu nie da się człowiekowi tego ogarnąć. Einstein by nie dał sobie rady.
Nikt tego nie wychwyci, nawet jakby nas 11 biegało z 11 gwizdkami. Nie tacy jak ja sędziowali mundial i co pokazali. Teraz juz mi uwierzą, że samochód to mam z providentu, a z tego sędziowania to ledwo mi na piwo starcza, a że czasem, raz i dwa, no może i trzy... po prostu mam dużo kolegów, a tych z Święcic to ja nie lubię jeszcze z czasów komuny, gdy pies pogryzł mi tam nogawki.


Już za pierwszym zakrętem jego nowy mercedes gwałtownie hamuje. Nie daje jednak nic poznać po sobie i delikatnym ruchem ręki przez uchylone okno zaprasza prezesa Wątróbkę do środka.

- Jak zobaczyłem Andrzeja idącego piechotą to ja już wiedziałem, że ten tydzień nie będzie normalny.A on jeszcze co kilka kroków przystawał i butem grzebał coś w asfalcie, jakby pierwszy raz zobaczył w nim dziury i kręcił na to wszystko głową. No nie mogłem go tak zostawić.  Dziury zawsze znikają dwa tygodnie przed wyborami, a pojawiają się znów miesiąc po wyborach.
 

Rosja zajmuje Krym, prezent Chruszczowa dorabiając do tego ideologię, która może fascynować tylko "dziadków" skażonych propagandą ZSRR. Tak się teraz walczy, tak wyglądałyby metody terrorystów, gdyby ich siły były większe. Po agresji na Polskę w 1939 roku do spółki z Hitlerem Stalin na okupowanych ziemiach też robił referenda. A może referendum na Wyspach Kurylskich, lub za kilka lat na wschodniej Syberii , gdzie masowo osiedlają się Chińczycy. Rdzenni mieszkańcy Krymu czyli Tatarzy są za Ukrainą tyle, że pod jarzmem bolszewików w siedemdziesiątych latach zostało ich pół procenta. Stopniowo odradzają się tylko z czego żyć, gdy Niech Putin zapewni dostatek proletariackim masom w ogromnym kraju, a nie aneksjami buduje złudne uczucie wielkości. Są tacy co mówią, że tą wojną zapobiegł "majdanowi" w Moskwie. Postanowiłem bojkotować wszystko co "ruskie", ale nie znam nic dobrego od nich co chciałbym mieć. Na gaz jestem skazany dzięki beznadziejnym rządom w naszym kraju.Zwolennikom Rosji proponuję zmienić samochód, telewizor,komputer, cokolwiek na markę ze wschodu. Zostawić jak kto ma tylko kałasznikowa, karabin terrorystów.

Mikhail Kalashnikov 

foto www.scmp.com

Czy Ukraina czy Rosja tak samo bliska jest memu sercu. Ludzie niby fajni, ale w bestialski sposób mordowali bezbronnych naszych przodków.

 

Skoro Miller z Kwaśniewskim kreowani na "komuchów" okazali się super przyjaciółmi Amerykanów.w naszym kraju wszystko jest możliwe.
Zajęcie Krymu to początek problemów nie tylko dla nas, ale i Rosji. Kaukaz ich już wystarczająco kocha, a skład narodowościowy Rosjan w Rosji zmienia się tak niekorzystnie  jak procent Cyganów względem Słowaków u naszych południowych sąsiadów. Czym większe tam będzie zamieszanie tym mamy więcej czasu na zmiany u nas, bo na razie pod względem militarnym jest tragedia i dno. "Grom" i troszkę żołnierzy na misjach, potem kibice i długo, długo nic, aż  reszta armii, której składy amunicji bronią agencje ochrony. Okupanta witaliby z czerwonymi różami chłepcząc spirytus z podrzuconej cysterny. Czas zmienić władzę, czas zmilitaryzować kraj. Łatwo wejdą i co gorsza nie będą chcieli wyjść, bo gdzie im będzie lepiej.

Jakbym miał władzę wydałbym dekret: "Środki przeznaczane na piłkę w gminach i miasteczkach oraz straż pożarną dajemy w czasach zagrożenia na militaryzację narodu". Walczyć można na wiele sposobów, a w partyzantce jesteśmy dobrzy. Amatorskie granie i strażacy da się bez tego żyć, a z najlepszych co znajdą prywatne wsparcie jestem przekonany, że będzie większy pożytek na arenie międzynarodowej niż z tysięcy kopaczy. Oczywiście działacze i cała wiekowa nomenklatura nie przerzuca się na nowy misyjny odcinek w swoim życiu . Musi być profesjonalizm i fanatyzm jeśli ma być niepodległa przyszłość kraju. Zamiast festynów rodem z czasów PRL-u z tą różnicą, że zaczynają się od mszy w kościele gminne zawody  kto najlepiej strzela do celu i inne zajęcia z obronności. 

 

Zachód kolejny raz nas oleje, zresztą przyszli agresorzy urabiają go pompując tam miliony.
Nie znam nic dobrego co by przyszło ze wschodu,a jako kraj jesteśmy całkowicie nieprzygotowani by stawić czoła agresorom. Bajki, że jesteśmy silni  brzmią jak teksty o potędze polskiej piłki reprezentacyjnej lub klubowej, bo PZPN skasował beton. Ta sama osoba wyniosła do władzy kandydata betonu i kandydata reform. Wojna trwa zawsze. "Ruskie" idą.

U nas święto narodowe, gdy powstrzymaliśmy proletariacką rewolucję. Oni świętują wypędzenie nas z Kremla w 17 stuleciu. I to jest cała przyjaźń polsko - rosyjska.

 

Jak wszędzie zapanują na całym świecie poczują, że są w raju, bo innej rzeczywistości nie będą znać. Taki wielki kraj, tyle bogactw naturalnych i z czego są znani na świecie?. Ukraińcy z Prawego Sektora straszą, że rozwalą im rurociągi. Stracimy najdroższy gaz w Europie pozyskany dzięki szefowi PSL-u. To też oznaka słabości kraju, gdy jesteśmy zależni od jednego sąsiada. Putin zakręci gaz i ropę lub ceny odpowiednio spadną i jego moloch padnie zanim wykończą go ciemniejszej karnacji mieszkańcy z Chińczykami.  Oligarchom robiącym mega kasę wojna pułkownika KGB-u też może przestać być na rękę. Ja już to odczuwam. Zamknęli jakąś fabrykę, gdzieś w Rosji, podobno ją podpalili, a może dyrektorzy obawiali się wojny i terrorystów. Całą produkcję przerzucili do nas.  Ludzie wolą żyć w szczęściu i dostatku, a Putin zaoferuje  30 procentowy niższy gaz i służbę wojskową w całym imperium, bo wojna o pokój trwa non stop.

Czas na zmiany zanim zacznie się referendum co do przynależności "Polszy".
Putinowi brakuje już tylko  Jaruzela, a może już go ma i czeka on na swoje pięć minut.

 

 

"Podkarpacie na sportowej mapie jest coraz lepiej postrzegane".

Wywiad

foto:www.nowiny24.pl

Taki tytuł musiał przyciągnąć moją uwagę. Przeczytałem raz i myślę "nic tylko telefon nie załadował mi całego wywiadu". Za drugim podejście poddałem umysł "medytacjom" czemu sportowo jesteśmy lepiej postrzegani. Pewnie chodzi o sponsora 4 ligi podkarpackiej. 4500 złotych za reklamę siebie firma rzuca na klub.  Klub z B - klasy od podatników dostał 40 000. Pytanie na co te pieniądze idą. Skoro coś się łapie w darmochę chciałoby się wiedzieć co ile kosztuje u "b - klasaków". I w każdym innym klubie dotowanym z państwowych środków. Obecna demokracja jest idiotyczna. Oczywiście prywatni sponsorzy nie mówią na co idzie ich kasa, ale dotacje publiczne powinny być rozliczane publicznie.
Za te 4500 od sponsora przedstawiciele czwartoligowych  klubów musieli być obfotografowywani w związku i szczerze nie kryli swego zadowolenia jakie to szczęście ich dopadło. Banici z Crasnovii także pobiegli po stroje dla drużyny. Dla mnie postawa nowych władz tego klubu to obciach roku.  Wyrzucają Ci drużynę, chcą nałożyć duże kary finansowe na podstawie dziwnych przesłanek, a ty w podskokach lecisz po dareczek.
"Mieczów Ci u nas dostatek panie prezesie. Gwarantujemy , że nago na boisko nie wybiegniemy,a jeśli sponsor ma w umowie ubieranie zespołów za reklamę proszę wysłać pocztą. Koszty wysyłki opłacimy". Coś takiego chciałbym usłyszeć z ich ust.

Na zdjęciach  "crasnowiacy" byli "łapani", gdzieś z bocznego ujęcia  trzymając w rękach koszulki.

 

Życie jak w ... Abchazji

Znajomy wygrał "na automatach" prawie 4000. Na drugi dzień "sępił" o papierosa. I tyle w temacie.
Obstawiałem trzy mecze,że pierwsze połowy będą bezbramkowe. Wkurzony, że stale siadały dwa z trzech postanowiłem podać, że w drugich połowach padnie więcej bramek. Do przerwy padły trzy wyniki 0:0. Po przerwie tylko Dortmund bez Lewandowskiego dał bramkę. I jak tu grać. Szukasz pieniędzy "wykop" polityków ze stołków. W Niemczech minimalna coś koło 1100 euro, a zasiłek 990. Ceny żywności tańsze jak u nas. I kto tu wygrał wojnę. Putin oferuje nam siebie i życie jak w ... Abchazji.

foto" swiatowidz.pl

 

 

Podkarpacka Liga Mistrzów Kibiców (PLMK)

 Najpopularniejsza drużyna  OZPN Krosno w sezonie 2013/2014

Wisłok Sieniawa

Oni są najlepsi

Finał

Karpaty Krosno  -  Wisłok Sieniawa

1-4

Półfinały:

Karpaty Krosno - Wisłoka Nowy Żmigród

5-3

Stal Sanok - Wisłok Sieniawa

1-8

Zbigniew Boniek zapisze się jako prezes tak samo dobry jak i trener reprezentacji jeśli orły nadal będą walczyć jak kaczki.

Tak będzie, gdy reprezentacja nie wywalczy awansu na Euro. Ze Szkocją należało pokazać wszystko co najlepsze by  wygrać i potwierdzić kto będzie rządził w eliminacjach. Zagrali tak jak zawsze czyli beznadziejnie. Ostatni super mecz był chyba za kadencji Beenhakera z Portugalią i Czechami.

Robert Lewandowski w Lidze Mistrzów w 26 meczach strzelił  17 goli

Legioniści zrobili sobie przygotowaną zadymę  na własnym stadionie, a przy okazji zrobili duży krok by niemożliwe stało się możliwe czyli Wisła Smudy sięga po mistrzostwo. Dlaczego nie pozabijają się w zaciszu Puszczy Kampinowskiej, bez tego rozgłosu, kamer, sławy wśród innych "bandytów". Dlaczego nie postawić im zarzutów usiłowania dokonania wielokrotnego zabójstwa. W którym momencie przestano by katować pojedyńczego kibica innego klubu, gdyby zaistniała taka możliwość. A może właśnie o to chodzi by było głośno na cały kraj.  Tylko czymś takim zrobili mega dobrze odwiecznym wrogom.

 

 

 
Piłkarska reprezentacja Polski przed pierwszym oficjalnym meczem - z Węgrami (18 grudnia 1921 w Budapeszcie)
 
 
 
 
Dlaczego ja? Dlaczego teraz?.
Pytałbym się na miejscu prezesa Grenia po zmasowanym ataku na swoją osobę na "Weszło".
Była to burza w szklance wody, bo wbrew protestom klubów nadal będzie on szefem futsalu, ale nie wiem czy nie odbiło się to na niższej randze gości na gali. Nie rozumiem czemu nie docenia się gwiazd sportu i celebrytów z Podkarpacia, a posługuje desantem z kraju. Rozstrzał stanowisk między gośćmi (aktor Buczkowski, odkurzony Łazuka czy emeryt Listkiewicz) sprawia, że zadać można pytanie czy może zapraszano hurtowo i oto są efekty kogo się udało zaprosić. Tuż przed nagonką na prezesa komentator Borek zapowiadał swój udział w zabawie. Z poprzedniej edycji pojawił się za to Radosław Majdan i  Tomasz Kłos. Szkoda, że zabrakło ministra Szczurka, który swego czasu stwierdził, że podatki w Polsce są zbyt niskie i da się je jeszcze zwiększyć. Dobrze, że lokalni i krajowi politycy nie świętują swych tak zwanych "sukcesów" corocznymi balami. A może chcieliby, ale jeszcze się nie da.
 
 
21 - 28 luty
 
 

 
 
 

 

 Orkiestra na Titanicu grała do końca. I tego życzę uczestnikom Podkarpackiej Gali. Skoro są sponsorzy, bo z czegoś trzeba opłacić przyjęcie to niech się bawią póki jeszcze mogą. A jeśli leci na to kasa ze składek klubów z dotacji miast i wsi to po dojściu nowych sił w Sejmie do władzy czas ukrócić ten preceder. Rzucać kasę podatników na drinki piłkarskiej elity bez wyników żałosne i zwykłe marnotrastwo. Dlatego wierzę w tych prywatnych sponsorów.W krajowej piłce w minionym tygodniu błysnął Robak z Pogoni pogrążając Lecha pięcioma bramkami. Niezle grają na naszym Wybrzeżu. Tuszyński razy trzy dla Lechii z Zawiszą i to w Bydgoszczy.
187 derby Krakowa dla Wisły i Smuda wciąż robi cuda .Niestety polska liga jest fajna dopóki nie zaczną się pierwsze rundy w europejskich pucharach.

 

 

W Nicei wylosowano grupę nadziei na francuskie Euro. Szczęśliwie Polska została rozstawiona z trzeciego koszyka. Przed losowaniem mówiono, że nie wyobrażamy sobie naszego braku wśród 24 krajów w Europie. Jeśli chodzi o powierzchnię i ludność istotnie jesteśmy czołówka. Pod względem liczby zarejestrowanych graczy i klubów pewnie też. I na tym powinien się nasz entuzjazm skończyć. Lewandowski musi odpalić w reprezentacji, a reszta wznieść się ponad maksimum swych możliwości. Inaczej będzie wstyd.

 

 

Po półgodzinnym raporcie na temat futsalu na zebraniu władz PZPN Kazimierz Greń wbrew opiniom 10 klubów nadal będzie decydował o obliczu halowej piłki. Szkoda, że kibice nie mogą poznać treści tego raportu.

Mecze LE ciekawsze od LM. 

Lewandowski dwa trafienia w Petersburgu. Bale, Ronaldo i Benzema też trafiali po dwa razy i Schalke 04 zaliczyło u siebie pogrom 1-6.

Viktoria Pilzno mająca w składzie tylko "czesko" brzmiące nazwiska

Brankář
33 Roman Pavlík
13 Petr Bolek
1 Matúš Kozáčik  
Obránce
8 David Limberský
21 Václav Procházka
6 Matěj Končal
28 Marián Čišovský
14 Radim Řezník  
2 Lukáš Hejda      
4 Roman Hubník  
Záložník
11 Milan Petržela
10 Pavel Horváth
26 Daniel Kolář  
29 David Štípek  
5 Marek Hanousek    
19 Jan Kovařík      
7 Tomáš Hořava  
20 Mladen Veselinovič    
Útočník
23 Marek Bakoš    
12 Michal Ďuriš  
9 Stanislav Tecl    
15 Tomáš Wágner    
Hlavní trenér
  Dušan Uhrin    

wyeliminowała Szakhtar Donieck i czeka w 1/8 finału LE na francuski Lyon. Obawiam się, że nasze ligowe gwiazdy są lepiej opłacane od tych z czeskiej ligi, a jeśli chodzi o kluby dzieli oba kraje przepaść. Wystarczy zobaczyć jakie boje i z kim w LE toczył Slovan Liberec.

 

kolo datum domácí hosté    
2. předkolo EL čt 18.7.2013  Skonto Riga  Liberec 2:1 (1:1)
2. předkolo EL čt 25.7.2013  Liberec  Skonto Riga 1:0 (1:0)
3. předkolo EL čt 1.8.2013  Liberec  FC Curych 2:1 (0:1)
3. předkolo EL čt 8.8.2013  FC Curych  Liberec 1:2 (1:0)
play-off EL čt 22.8.2013  Udinese  Liberec 1:3 (1:1)
play-off EL čt 29.8.2013  Liberec  Udinese 1:1 (1:1)
sk. H čt 19.9.2013  Freiburg  Liberec 2:2 (2:0)
sk. H čt 3.10.2013  Liberec  Estoril 2:1 (1:1)
sk. H čt 24.10.2013  Liberec  Sevilla 1:1 (1:0)
sk. H čt 7.11.2013  Sevilla  Liberec 1:1 (1:0)
sk. H čt 28.11.2013  Liberec  Freiburg 1:2 (0:1)
sk. H čt 12.12.2013  Estoril  Liberec 1:2 (0:1)
UEFA EL čt 20.2.2014  Liberec  Alkmaar 0:1 (0:0)
UEFA EL čt 27.2.2014  Alkmaar  Liberec 1:1 (1:0)
 

W Londynie w meczu z Bayernem mogliśmy zobaczyć obu naszych bramkarzy, bo Szczęsny skosil rywala.  

 

W powołanej kadrze na towarzyski mecz ze Szkotami jest Sławomir Peszko z FC Koln, ale jest i gracz z naszej drugiej klasy rozgrywkowej.

Peszko kojarzę z bramki dla Lecha z Austrią Wiedeń i zepsutymi setkami w meczu reprezentacji już nie pamiętam z kim. Wszyscy zapewne kojarzą go za to z afery alkoholowej u abstynenta na stare lata Smudy.


 

 

 

Faworyci z Sieniawy

Kibice Wisłoka idą jak burza W PLMK. Najpierw rozgromili 3-0 zwycięzców z 2012 roku drużynę LZS Pisarowce. Potem polegla Kotwica Korczyna. Nafcie Jedlicze nastrzelali 10 bramek.
 O Wisłok Sieniawa postanowiliśmy zapytać autora strony internetowej tego klubu Pawła Misia.


Gdybyś musiał zachęcić turystów do przyjazdu do Sieniawy co byś im powiedział?

.- Sieniawa to bardzo ładna miejscowość z bogatą historią.Główną jej atrakcją jest zapora wodna i jezioro sieniawskie,które jest wspaniałym miejscem na wypoczynek w lecie.Nasza zapora nie jest jeszcze tak popularna jak zapora i jezioro w Solinie,ale nasza wieś stale się rozwija i w przyszłości coraz więcej turystów powinno odwiedzać Sieniawę.

Największy sukces w dziejach klubu?

-Największym sukcesem w dziejach sieniawskiej piłki był awans do "A" klasy,w której Wisłok gra już przez pięć sezonów.Najbliżej awansu do Klasy Okręgowej nasz klub był w sezonie 2010/2011.Wtedy do awansu zabrakło tylko czterech punktów.Wszyscy kibice zdają sobie sprawę,że Wisłok jest w stanie walczyć o awans,ponieważ drużyna ma spory potencjał,ale jej największym problemem jest brak stabilizacji kadrowej.Co jakiś czas za granicę wyjeżdżają kolejni ważni dla klubu zawodnicy.Nam kibicom pozostaje tylko mieć nadzieję,że w przyszłości Wisłok jeszcze raz spróbuje powalczyć o historyczny awans i grę w Okręgówce.Na tą chwilę zdajemy sobie sprawę,że nasza drużyna nie jest w stanie zagrozić faworytom(Haczów,Bukowsko,Brzozów) i miejsce w środku tabeli będzie satysfakcjonowało kibiców i zarząd.Za duży sukces należy uznać także dwukrotne zwycięstwo w Pucharze Burmistrza Gminy Rymanów w 2009 i 2010 roku.


Najlepszy piłkarz, który grał lub gra w drużynie?

- Ciężko wymienić wszystkich wybitnych zawodników,którzy grali w barwach Wisłoka na przestrzeni czterdziestu lat.Na pewno za legendy klubu należy uznać obecnego prezesa Wisłoka,pana Zdzisława Miklaszewskiego oraz rekordzistę pod względem występów,pana Daniela Wacławskiego.Z obecnie grających piłkarzy wyróżnić można Marcina Chudzińskiego,który w przeszłości bronił barw Stali Mielec oraz Stali Sanok,a także Piotra Wacławskiego,Janusza Wacławskiego,braci Dawida i Bartosza Miklaszewskich oraz ostoję defensywy Wisłoka,Kamila Krawca.Jednak siła Wisłoka nie leży w indywidualnościach,ale w świetnym kolektywie,który świetnie rozumie się na boisku i poza nim.


Jak wyglądają mecze Wisłoka u siebie jeśli chodzi o kibiców?

- Kibice to bez wątpienia dwunasty zawodnik Wisłoka.Fani są bardzo ważną częścią naszego klubu i często to udowadniają.Na wyjazdy jeździ bardzo dużo kibiców którzy wspierają naszych piłkarzy.Natomiast w meczach na własnym stadionie fani Wisłoka wspierani często przez kibiców z Beska potrafią stworzyć wspaniałe widowisko,głośnym dopingiem wspierać zespół i motywować go do lepszej gry.Mam nadzieję,że podczas trwania rundy wiosennej , na którą wszyscy czekamy już z utęsknieniem,kibice tak jak dotychczas będą wspierać swój zespół w walce o ligowe punkty.


 

 

 


Schalke  - ? - ? Real Madryt

Real Madryt na niemieckiej ziemi: 25 meczów, 18 porażek, 6 remisów, 1 zwycięstwo

Czas przełamać klątwę...

 

 

Gibraltar - z nimi rozpoczniemy bój o francuskie Euro.
Czy po pierwszym starciu głośno będzie o biało-czerwonych w piłkarskim świecie.

A jednak mają stadion.

 

 

Dla podniesienia ciśnienia...
-Dopiero takie spotkania jak dzisiejsze dobitnie pokazują, jaki ogrom pracy wykonują działacze z centrali i terenu, by Podkarpacie mogło się pochwalić tak znaczącymi wynikami w skali kraju, odnośnie prowadzenia rozgrywek, szkoleń i pozostałej działalności związkowej – podsumował prezes Greń.

(https://podkarpackizpn.pl) 

 

  Futbol to taka zabawa, gdzie liczą się tylko wyniki

 

Bayern Monachium nie przegrał w lidze 47 meczów.

To już 485 dni

 


53-letni Diego  Maradona wraca do gry.

Będzie piłkarzem piątoligowego klubu, a  mecze z jego udziałem ma transmitować telewizja.

Foto: Maradona w wieku 45 lat.

 

 

Za kilka tygodni start podkarpackich lig

foto  FutbalTour.sk.

  
Walki w Kijowie między siłami rządowymi ,a protestującymi na Majdanie Niepodległości.

 Zabitych może być  około 100 osób. W tym samym czasie na Ukrainie odbywały się mecze w LE. 

foto "www.990px.pl

 

Starcia jak w 1970 roku w Polsce.  Jeśli chodzi o piłkę Ukraińcy są daleko przed nami.

 
 
Zlatan Ibrahimowic 10 trafień w LM w sześciu meczach
 W starciu z Christano Ronaldo 10-9

CR7 ma rozegrany jeden mecz mniej.


Mundial bez Ibrahimovica to jak obiad bez schabowego

 

Jupp Heynckes triumfator LM i Bundesligi z Bayernem, oraz trener 2013 roku  uważa Messiego za geniusza futbolu  porównując go do Maradony i Pelego

Soczi 2014

 
"Poprawcie jeśli coś mylę. Bródka zdobył złoty medal, bo zdołał zebrać w Internecie 20 tys na  opłacenie zgrupowania.
 "Ministra" z PO wydała 6 mln z funduszy na sport na koncert skandalistki.
  Może gdyby pogonić to ministerstwo PZPN etc to nawet piłkarze przestaliby być dziadami?".

Rafał Aleksander Ziemkiewicz

 

Niech Żyje Kolejna Podkarpacka Gala

28 lutego


Sorry polska piłka, ale taki mamy klimat


Gdy młodzieżowiec roku Podkarpacia po kilku  latach gry w piłkę grzeje ławkę w okręgówce to znak, że w piłce jest problem i to duży.

 

 

Kolejny "Janosik" w Przełęczy.
Daniel Petrisin


Dla Słowaków zbójnik grabiący bogatych jest jak bohater narodowy o, którego chcą się wykłócać, że to nie był Polak, a Słowak.  Pytając o Słowaka znanego poza granicami ich kraju odpowiadają Juraj Janosik. Myśląc o utrzymaniu "duklanie" muszą  w lidze i bogatych w punkty grabić. Jak Janosik.

Oby żadna drużyna nie domagała się "janosikowego" po meczu, a zwłaszcza po sezonie.

 

 

 

Trwa nagonka na "Weszło" po prezesie futsalu i podkarpackiego związku piłki nożnej.

foto:Twitter  Kazimierz Greń

Kazimierz Greń (lat 52 ) odpowiada personalnym atakiem na swoim blogu zamiast obalić faktami doniesienia na niego i jego "złą" pracę.

- Podkarpacie to Polska B, bez pracy i przyszłości, znajomości rządzą, można tylko wyjechać. Prezes może i stanie się rozpoznawalny po tym wszystkim w kraju, ale czy o taką sławę mu chodziło? - mówi jeden z podkarpackich kibiców piłki.

Co Polacy myślą o polskiej piłce i czy Kazimierz Greń stał się piłkarskim celebrytą zapytaliśmy w mini sondzie.

 

1: Polska piłka to bagno wiec szkoda czasu, żeby się nią interesować i nie widzę szans na zmiany ...

2. Kazimierz Greń ? -To podkarpacki baron.

1. Hmmmm jednym slowem - żenada

2. Nic

1.Jest słaba :-)-

2.Nie kojarzę:-)

1..Jest często nieprzewidywalna:) i zbyt dużo młodych piłkarzy za szybko odchodzi do zagranicznych, czołowych klubów, żeby grzać ławe:-)

2.- Nie znam typa

1.Szału nie robią

1.Ligi raczej nie mamy zbyt dobrej. Skromny mistrz Legia nie może nawet wyjść z grupy w lidze europejskiej,
a reprezentacja hmm nie jest zła jeżeli chodzi o skład, bo mamy Lewandowskiego Piszczka Szczęsnego Glika itp., ale  na wyniki to się nie przekłada.
2. Kazimierz Greń. Nie wiem kto to jest.  Na pewno związany z polską piłką :-), ale nic więcej mi to nie mówi.

1. Nie przepadam za polską piłką, teraz to chałtura. Dawno minęły czasy świetności.

 

 

 

Oferta pracy:
Klub z Wysp Owczych mający grać w eliminacjach LE

zatrudni za  pensję 2000  euro bramkarza i lewoskrzydłowego.

 

 

 

 Z Czarnych do Miedzi

17-letni Ireneusz Brożyna podpisał kontrakt z pierwszoligową Miedzią Legnica. Zaczynał w Wisłoce NŻ, potem byli Czarni Jasło.
To nie zwieńczenie marzeń, a być może początek piłkarskiej kariery. Trzymamy kciuki, aby Ireneusz zrobił karierę co najmniej jak  reprezentant Chorwacji Luka Modric (Real Madryt) i być może tak jak i on za kilka lat  na mecz eliminacji mistrzostw świata  zaprosił wszystkich mieszkańców wsi z której pochodzi.

foto jaslonet.pl

 

 

 

 

Przełęcz Dukla - Huragan Jasionka 11-0

Spokojnie to tylko sparing z B - klasowcem
Liga bywa bardziej okrutna

Miguel Ángel Rugilo zwany Lwem Wembley

 

 

 

 

Jest postęp przed kwalifikacjami

Ranking FIFA

                                                                                          70 Poland 494 + 7 Up


 
"Ja potrzebuję partnera a nie jakiegoś amoroso".
Barbara Jaruzelska (84l) grozi rozwodem romansującemu z opiekunką Wojciechem (91 lat).
foto" 2006 rok.

Marcio Amoroso dos Santos

foto kicker.de

 

 

 

Romowie na meczu (?

 

Zaiskrzyło na linii Stanowski (Weszło) - Greń (PZPN, szef futsalu).

 

Wszystko za sprawą tego tekstu

Po nim na twitterze Greń zarzucił służalczość dziennikarzy "Weszło" wobec PZPN, mimo, że sam tam niemal szefuje oraz czepiał się  Przesmyckiego (szef sędziów) za "dobre" wywiady z nim. Stanowski wypominał płacenie garnkami w kampanii ,  protekcję w karierze syna, czy problemy z poprawnym pisaniem.  Przyznał się też, że lubi ludzi ze świecznika, którzy robią z siebie idiotów.
Greń atakował pytając rywala czy jest trzeźwy, bo on tak. Najwięcej jednak pisał o "prawdzie".

Nie sądziłem, że w wolnej Polsce dożyję czasów, w których były kapitan SB stanię się bohaterskim szermierzem walki o... prawdę. Tylko o jaką prawdę mu chodzi?. Przytoczmy słowa prezesa Grenia:
"Kto Dał Panu Prawo Do Kopania Ludzi  Którzy Mówią Prawdę".
"Jezeli ktoś sie zabiera za rodzine do kiedyś mówiono ze tak robi Mafia za prawdę która mówię zna pan to?".
"Panie Stanowski prawdy nie da sie zamknąć. Ale o tym wkrótce szerzej".


Szef "Weszło" odpowiedział, że z jego strony też będzie "szerzej" i słowa dotrzymał.


Atmosferę dobrze zapowiadającej się dyskusji rozładował Mateusz Borek pozdrawiając prezesa Grenia i zapowiadając swój udział na kolejnej piłkarskiej gali w Rzeszowie. Biorąc za wykładnik sukcesy Podkarpacia w piłce powstaje pytanie czy zamiast balu dla gwiazd rozrywki i sportu z kraju nie lepiej zorganizować lokalną stypę. Można też ogłosić "Wielką Smutę" z racji agonalnego stanu futbolu w  naszym regionie.

 

Wojna trwa...

Obaj wystrzeliwują ze swych armat.

Jak Kazimierz Gren buduje_futsal...

Jest Pan żałosny redaktorze Stanowski

Jak Gren rozwalil kadre wfutsalu wywiad

 

 

 - Jest Pan żałosny redaktorze Stanowski

 1. - Wracaj pan sprzedawać wibratory w swoim sex-shopie, bo zarządzanie piłką pana przerasta. I nie jest to wina dziennikarzy.

Ciekawe czy rację swego czasu miał dziennikarz Kmiecik pisząc, że za Grenia ktoś inny pisze teksty na jego blogu.


 

Na odsiecz...
Kupą mości panowie
Ojca i uzdrowiciela naszej piłki, którego własnymi głosami namaściliście wróg chce ośmieszyć i zdyskredytować.

A za co? Za co kopią leżącego? .

Za prawdę. Za walkę o prawdę.
Tam, gdzie my tam sukces polskiej piłki.

 

 

 

- 37mln funtów za transfer Juana Maty z Chelsea do Manchesteru United,
- 86 milionów euro kosztowało Barcelonę pozyskanie Neymara,
- ponad 512 milionów euro to dochód Realu za 2013 rok
,

 

 

 

Prezes dobry ,tylko wciąż czekamy na jego wyniki.

 

W 2005 roku za 500 zł Kazimierz Greń sprzedał prawa do transmisji meczy  futsalu

niszowej  stacji telewizyjnej,które następnie komentował  (przeczytane na "Weszlo")

 

 
Kolejnym sponsorem Reprezentacji Polski został serwis wymiany walut: Cinkciarz.pl

Cinkciarz - potoczne określenie osoby, która za PRL-u nielegalnie sprzedawała waluty (za Wikipedią).
Kto kolejnym sponsorem?

Firma bukchmacherska, a może usługi fryzjerskie,lub sieć sex shopów?.

 

Stanisław Terlecki
reprezentant Polski

29 meczy - 7 bramek
 Lubił spędzać wieczory z alkoholem by rano móc sobie uświadamiać jak dużo przez noc jest w stanie wypić

 

 

Zapowiadano zimę stulecia:

styczeń 2014

 

wódko pozwól grać

 

"Nie powiedziałem nic do sędziego. Po prostu się roześmiałem i pokazałem uniesione kciuki. Tylko tyle. Gdybym powiedział jemu i UEFA, co myślę, moja kariera byłaby skończona.

José Mourinho

 Patrick Barclay "Mourinho anatomia zwycięzcy".

 

 
LUKS Wisłok Sieniawa - to co nas dzieli i łączy to Wisłok

 

 

Na stronie podkarpackiego ZPN znajdujemy pochwałę dla zapoczątkowanych przemian w związku.
Zapoczątkowanie przemian nastąpiło 8-9 lat temu
W tym tempie efekty przemian [o ile nastąpią] będą za jakieś 200-300 lat

 
 
Z cyklu: Za komuny było lepiej
Adam Musiał 
W reprezentacji Polski w latach 1968-1974 rozegrał 34 mecze. Zdobył trzecie miejsce na MŚ 74
 
W wieku 31 lat opuścił polską ligę i został  kupiony przez 4 ligowy angielski Hereford United za 2500 funtów.
 
"Bosmanmat Kazimierz Deyna nigdy na oczy nie widział swojej jednostki, nie wiedział, gdzie ona się znajduje, nie przepłynął mili okrętem i nie miał na sobie marynarskiego munduru". 
Stefan Szczepłek. Deyna

 

Jacek Gmoch, aby wyrobić w zawodnikach agresywność sprowadził na zgrupowanie kadry karatekę. Budził on graczy o świcie, mając na celu wyprowadzenie ich z równowagi. Złość Deyny skierowała się nie na karatekę,a na trenera, który tylko na to czekał z gotowymi rękawicami bokserskimi. Doszło do pojedynku, pozostali gracze obstawiali wynik walki, a Jan Tomaszewski krzyczał do "Kaki": Wal trenera byle gdzie, bo i tak trafisz w szczęke.

więcej. Stefan Szczepłek "Deyna".

foto: tvp.info

 

 

Niebo nad LKS Skołyszyn, a gdyby ktoś tęsknił za zimą wystarczy obrócić zdjęcie do góry nogami i

mamy Syberię

 

Niebo nad LKS Skołyszyn, a gdyby ktoś tęsknił za zimą wystarczy obrócić zdjęcie do góry nogami i mamy Syberię

  

 

W Chinach  grano w grę cuju już około 2300 lat temu

 

 

 

OZPN Krosno

 

Stephan El Shaarawy ac milan serie

 

Michał Matyas - były trener Czarnych Jasło

 

 • JAKO PIŁKARZ:
 • 1935: Król strzelców ligowych

 • 18 spotkań w reprezentacji Polski
 • 1936 - 4 miejsce na Olimpiadzie
 • 1945: Piłkarz roku

 • Trzy wicemistrzostwa Polski z Pogonią Lwów

 • JAKO TRENER:

 • 1951: Wicemistrzostwo Polski z Wisłą

 • Selekcjoner reprezentacji Polski

 • 1965: Puchar Ameryki z Polonią Bytom

 • 1970: Finał Pucharu Zdobywców Pucharów  z Górnikiem Zabrze

 • 1974 Trener Czarnych Jasło

Subiektywne podsumowanie 2013 roku

tłum


II 2013
Jedenasta Gala Piłkarskiej Nike
... na zaproszenie prezesa Kazimierza Grenia swoje uczestnictwo w tym piłkarskim święcie potwierdzili: Zbigniew Boniek, Marek Koźmiński, Waldemar Fornalik, Andrzej Placzyński, Mateusz Borek, Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, Andrzej Padewski, Wojciech Gąssowski, Dariusz Michalczewski, Dariusz Dziekanowski, Tomasz Iwan, Marek Torzewski oraz Tomasz Kłos

Borka zabrakło, a prezes Boniek z oczami wampira strzelał rzut karny
(zdjęcie szybko zdjęto ze strony Podkarpackiego ZPN, bo świecące oczy wynikły z błędu nadwornego fotografa związku)

Trener Fornalik szybko opuścił imprezę, wszak był kilkanaście godzin po najważniejszym teście,a zarazem porażce z Irlandią, która praktycznie odpowiedziała na pytanie czy będzie awans czy nie będzie na mundial w Brazylii.

 Majdan, celebryta z racji bycia byłym mężem Dody między posiłkami w udzielanym wywiadzie chwalił prezesa Grenia,... bo to super gość jest..., a tenor Torzewski dał czadu porywając do tańca zebranych...

https://www.youtube.com/watch?v=jQYiFKLEsKE

I ktoś jeszcze śmie wmawiać, że polska piłka jest na dnie, a podkarpacka nawet w tej polskiej na samym dnie.

 Oto nominacje  Gali dokonane zapewne przez kilkuosobową tajemniczą Kapitułę:
1.      Łukasz Krzysztoń- młodzieżowiec roku
2.      Dariusz Brągiel- odkrycie roku
3.      Małgorzata Bolko- trener wychowawca młodzieży
4.      Maciej Huzarski- trener roku
5.      Michał Ogrodnik- piłkarz roku
6.      Czarni Jasło- drużyna roku


Czarni  kilka miesięcy póżniej zrezygnowali z gry w 3 lidze, by za kilka dni chcieć do niej powrócić
Pozostali w 2013 roku niczym szczególnym  się nie wyróżnili.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek na gali powiedział:
 „Chciałbym, aby województwo podkarpackie doczekało się drużyny pierwszoligowej lub ekstraklasowej”.


Tak przyziemne marzenie, a zarazem jak bardzo odległe.


XII 2013
W  wywiadzie jak na zamówienie prezes Greń na stronie związku podsumowywał mijający rok:

- Organizacja meczów międzypaństwowych (reprezentacje Polski w futsalu, kadry U-18 Polska – Rumunia. -przy.red) , medale (srebrny medal amatorów w Regions Cup, srebro i brąz młodzieżowych zespołów- przyp.red.), bez zarzutu prowadzone rozgrywki ligowe, szkolenia czy wszyscy to zauważają?( pyta Janusz Pytel)
- Prawie wszyscy. Niewidomych udaje tylko dwóch redaktorów z GC Nowiny. Jeden, który tendencyjnymi tekstami załatwia swoje prywatne porachunki ze związkiem oraz drugi, który na zasadzie koleżeńskiej mu wtóruje.

Jak w dobrej telenoweli  w podkarpackiej piłce mieliśmy i wciąż mamy  spór  sądowy ze związkiem, bo niektórzy uważają, że wybory prezesa zostały dokonane wbrew regulaminowi.
 
Prezes Greń uważa, że  95 procent klubów jest za tym co się zmienia w podkarpackiej piłce,ale gdy przyszło do rozprawy sądowej w sprawie legalności wyboru władz to okazało się, że prawnicy podkarpackiego związku są chorzy i tym samym wyjaśnienie tej z pozoru prostej sprawy zostało przełożone.

Na pewno większość klubów popiera jego osobę, ale ukrytych przeciwników może być więcej niż 5 procent. Byłem  na kilku meczach w regionie i niemal na każdym spotkaniu w rozmowach na trybunach działania prezesa podnosiły ciśnienie zebranym kibicom. W regionie w 2013 roku obrodziło też  masą jubileuszy i rocznic (mniejszych lub większych) klubów, na których gościł prezes Greń, czasem ze swoimi współpracownikami, a czasem  ważniejsze obowiązki uniemożliwiały mu udział w tej świeckiej tradycji.

LKS Skołyszyn w moim odczuciu został wyróżniony największą liczbą medali: złotych, srebrnych i brązowych w tym i platynowe trofeum przyznano,a ma być wręczone na kolejnej gali "ojcowi" i założycielowi tego klubu, który jak  sam podkreślił w jednym z wywiadów również  czuje się tak jakby LKS był jego dzieckiem.

Piłkarska karuzela kręci się nadal wolałbym jednak, żeby 2014 rok był zupełnie inny niż miniony, a sukcesy klubowe trójki z Dortmundu zamieniły się w awans polskiego klubu  na jakieś poważniejsze granie. W 2013 roku Legia nie dała  rady u siebie nawet  rezerwom Lazio, średniakowi z ligi włoskiej. Zresztą nie tylko z nimi mistrz Polski się skompromitował, a za nim cała polska piłka.

Niestety nowy rok  zaczyna się tak samo jak poprzedni, czyli wycieczką rezerwowych  piłkarzy po egzotycznych krajach i mecze rezerw właściwie z niewiadomo z jakimi rezerwami rezerw przeciwników. Mecze te  nic nie wnoszą w budowanie przyszłego sukcesu reprezentacji Polski, ale kolejna tradycja z roku na rok bez względu na zmiany trenerów jest kontynuowana.

 

 (żróło:forum Nowin,podkarpackizpn.pl,.radio.rzeszow.pl)


 

Stephan El Shaarawy ac milan serie

 

Dzisiejsze mecze powinny zaskoczyć swoimi wynikami nie tylko znawców futbolu. Tak możemy zawsze napisać. "Wrzucił piłkę niczym Andrea Pirlo za obrońców" ...fragment opisu  jednego ze spotkań z czwartej ligi. Czyli jest co zobaczyć na stadionach. Światowe zagrania zawodników i nazwiska znane sąsiadom piłkarzy.

Aby rozgrywki były ciekawsze możemy dodać, że po niedzielnych mszach tłumy wypełniały pobliskie stadiony. Na trybunie honorowej śmiętanka samorządowa na czele z wójtem/burmistrzem i proboszczem. Akcje rwane, ale ambicja i zawziętość zawodników powoduje, że w oknach pobliskich domów pojawiły się gospodynie domowe tym samym ryzykując spalonym kurczakiem na pomeczowym rodzinnym obiedzie. 


Runda wiosenna przed nami. Z trzeciej ligi oba nasze teamy z OZPN Krosno na dobrej drodze do spadku. W czwartej Cosmos zrobił swoje. Czarni i Przełęcz tłumaczą swe wyniki "młodzieniaszkami". Dawno temu młodszy od nich Lubański w debiucie reprezentacyjnym zdobywał bramkę. Pisarowce wzmacniane byłymi "stalowcami" przyzwoicie poza wpadką 0-10. Przyzwoitość może nie zapewnić utrzymania. Dukla zbudowała silny zespół, ale na okręgówkę. Czarni jest dobrze, bo przynajmniej oficjalnie nie straszą nie dokończeniem rozgrywek.

A w okręgówce wszystko jasne. Kto chce awansować zostaje mistrzem jesieni. Piłkarze Beska powinni budzić się z myślą, że lepiej raz zagrać w czwartej niż dziesięć razy być w czubie piątej. Nafta z ambicjami by przestać jeżdzić do Grabówki, ale znów czegoś im zabraknie. Warto przed sezonem poważnie przedyskutować czy dajemywszystko z siebie by był awans czy studia, praca, sobotnie disko. Iwonicz znów ma szanse i niech nie myśli co to będzie tylko niech myśli, że skoro LKS mógł to czemu nie my. Pozostali powalczą o to kto wskoczy do A- klas za "górnikami".


 

 

Czarni Jasło - Cosmos Nowotaniec 2013 rok

 

Oto  najlepsza drużyna OZPN Krosno na dzień 1.01.2014
Karpaty Krosno


 Obecnie zajmuje 161 -169 miejsce  w Polsce (3 liga lubelsko- podkarpacka  , 11 pozycja)


, a oto najlepsza drużyna Podkarpacia :
Stal Mielec


37-38 w kraju (2 miejsce w 2 lidze wschodniej)

 

 

 

 
RANKING FIFA
...75. Sierra Leone 76. Polska 77. Gabon...


goni nas Europa

foto:demotywatory.pl


 

 

Nigdy nic w życiu nic nie jest pewne, nawet pewniaki:
Příležitost Tip Kurz Datum Výsledek

Vodní pólo - Liga mistrů-muži - Radnicki Kr.-Fr.Oradea7182

zápas
1 1.05 11.1. 15:45

8 : 6

 

Basketbal - MEL-ženy - Miskolc-G.A.Košice6133

zápas
2 1.04 11.1. 17:00

63 : 82

 

Basketbal - MEL-ženy - Piešťany-Cegléd6134

zápas
1 1.01 11.1. 18:00

100 : 52

 

Basketbal - 1.Německo-muži - Frankfurt-Alba Berlin6324

zápas
2 1.23 11.1. 18:30

54 : 68

 

Basketbal - 1.Německo-muži - Würzburg-Vechta SC6328

zápas

1 1.35 11.1. 19:00

52 : 61

 

Basketbal - 1.Německo-muži - Ludwigsburg-Bamberg6326

zápas
2 1.27 11.1. 19:30

69 : 80

 

Basketbal - 1.Řecko-muži - Kifisia NEA-Panelefsiniakos6351

zápas
1 1.10 11.1. 17:00

81 : 73

 

Basketbal - 1.Slovensko-muži - Levice-Sp.N.Ves6363

zápas
1 1.17 11.1. 18:00

80 : 77

 

Basketbal - 1.Srbsko-muži - M.Novi Sad-Užice6375

zápas
1 1.40 11.1. 18:00

90 : 88

 

Basketbal - 1.Srbsko-muži - Konstantin Niš-Sl.Kraljevo6373

zápas
1 1.20 11.1. 19:00

83 : 81

 

Basketbal - 1.Španělsko-muži - Valencia-CB Canarias6386

zápas
1 1.17 11.1. 18:00

92 : 67

 

Volejbal - 1.Polsko-muži - Gdaňsk-Biel.Biala6688

zápas
1 1.15 11.1. 17:00

3 : 0

 

Volejbal - MEVZA-ženy - Slávia BA-Maribor6638

zápas
2 1.02 11.1. 17:00

1 : 3

 

Volejbal - MEVZA-ženy - Schwechat-Gödöllö6639

zápas
1 1.01 11.1. 17:30

3 : 0

 

Volejbal - MEVZA-ženy - Linz-Doprastav BA6641

zápas
2 1.01 11.1. 19:00

0 : 3

 

Házená - Kvalifikace MS-muži - Finsko-Gruzie6127

zápas
1 1.80 11.1. 16:00

36 : 24

 

Házená - 1.Německo-ženy - Thüringer-Leverkusen6583

zápas
1 1.15 11.1. 18:00

33 : 24

 

Házená - Interliga ženy - Veselí n.M.-Písek6610

zápas
1 1.01 11.1. 18:00

26 : 21

 

Házená - Interliga ženy - Olomouc-Zlín6606

zápas
1 2.40 11.1. 17:30

25 : 20

 
Celkový kurz: 35.33
Vklad: 50.00 Kč
Zaplatit: 50.00 Kč
Možná výhra: 0.00 Kč
Číslo: 1980140115582200
Vsazeno: 11.1.2014 15:30:22 - Mobilní telefon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Dla kapitana Hong Kongu oraz  trenerów Jamajki i Polski Rober Lewandowski to piłkarz 2013 roku

 

 
HAZARD = EDEN

Adam Nawałka zasłynie z zaskakujących wyborów

karierę trenera reprezentacji polskiej rozpoczął od egzotycznych powołań z drugiej ligi polskiej

drugim piłkarzem roku 2013 dla niego jest belgijski pomocnik

HAZARD EDEN

 

 

 

Kiedy nie mam nic do roboty, patrzę w dół tabeli jak sobie radzi ...

 

 

najkrótszy żart o polskiej piłce:

POLSKA GOLA
:)

 

 

Nowy rok to nowe nadzieje....

 

 

DRUŻYNA NA PLUS:
Klasa okręgowa 2013/2014, grupa: Krosno
I RUNDA


1. Partyzant Targowiska (laureat 8 kategorii)
2.Przełom Besko  (7)
3. Nafta Jedlicze (3)

kategorie:

Najwięcej punktów: Partyzant Targowiska 36
Najwięcej zwycięstw:  Partyzant Targowiska 11
Najwięcej zwycięstw u siebie : Przełom Besko,  Nafta Jedlicze 7
Najwięcej zwycięstw na wyjeździe: Partyzant Targowiska 6
Najwięcej strzelonych bramek: Przełom Besko, Iwonka Iwonicz 43
Najwięcej strzelonych bramek u siebie : Przełom Besko 29
Najwięcej strzelonych bramek na wyjeździe : Partyzant Targowiska 23
Najkorzystniejszy bilans bramkowy: Przełom Besko + 29
Najwięcej strzelonych bramek w jednym meczu: Przełom Besko     7 (2razy)
Największa różnica bramek uzyskana w 1 meczu: Przełom Besko + 7 (2 razy)
Najwięcej zwycięstw różnicą przynajmniej 3 bramek: Partyzant Targowiska 6
Najwięcej zwycięstw bez straty bramki:  Partyzant Targowiska, Przełom Besko 5
Najdluższa seria zwycięstw: Nafta Jedlicze 5
Najdluższa seria zwycięstw u siebie: Nafta Jedlicze 7
Najdluższa seria zwycięstw na wyjeździe:  Partyzant Targowiska 5
Najmniej porażek w sezonie  Partyzant Targowiska 1

 

 

 

Kończy się pomału bardzo nieudany dla polskiej piłki 2013 rok, w którym Adam Nawałka rozpoczął drogę na francuskie Euro od egzotycznych powołań i blamażu ze Słowakami 0-2.  Łatwo przegrane eliminacje, poniżej oczekiwań występy klubów w europejskich pucharach. Jedyny sukces to finał Ligi Mistrzów z trójką Polaków w składzie Borussi Dortmund. Po remisie u siebie z Anglią ikona niesfornych komentarzy czyli Wojciech Kowalczyk zapewniał, że on nie widzi innej możliwości niż Waldemar Fornalik trenerem i w drodze na francuskie EURO. Pół roku później wszyscy odetchnęli z ulgą, że zastąpiono go kolejnym "zbawicielem" polskiej piłki. Niektórzy jednak woleliby selekcjonera z zagranicy. O sile polskiej piłki i polskiej myśli szkoleniowej świadczą wyniki, a raczej ich brak. Kowalczyk, mówił też pół roku temu, że nikt sobie nie wyobraża by w stawce 24 drużyn w finałach mistrzostw Europy mogłoby zabraknąć Polaków. Istotnie to byłoby coś nieprawdopodobnego, ale ostatnio gra naszej reprezentacji utwierdza coraz mocniej w przekonaniu, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dobrze, że szybko zeszło z nas powietrze, że jesteśmy super tylko Fornalik okazał się niewypałem. Mamy światową gwiazdę, która nie świeci w reprezentacji i paru znanych piłkarzy w Europie. Inni też mają. Zbigniew Boniek ucieka od brania odpowiedzialności na siebie za brak awansu na brazylijski mundial. Prezes mówi po klęsce : trener wybierał taktykę i takich, a nie innych piłkarzy. Selekcjoner powie, a z czego niby miałem wybierać. Piłkarze dodadzą, że następnym razem dadzą z siebie wszystko, a kibicom pozostanie modlić się by zmagania zagranicznych ekip pokazywano w darmowych kanałach telewizyjnych.

 

Heart Mountain Relocation Center, Heart Mountain, Wyoming. Football fans of Heart Mountain braved s . . . - NARA - 539465